ASİDİ KAÇMIŞ KOLA

Veyahut aynı yemeği ısıtıp ısıtıp yedirmeye çalışmak…

Senin elinde Çağlar Çorumlu, Şebnem Bozoklu, Melek Baykal ve Salih Kalyon gibi üst düzey oyuncular var. Birçok başarılı komedi dizi ve filmi çeken Hakan Akgül yönetmen koltuğunda. Ancak bu kadro senaryonun tek düzeliğiyle diziyi kurtaramıyor. Güçlü kalemler olmayınca o kahkaha efekti daha da göze çarpıyor. Aile dizisi bu kadar basit olunca kabak tadı veriyor. Ben tam bu satırları yazarken beni duymuşlar gibi Birol Güven dizinin senaryosunu üstlendi. İleriye dönük iyi bir hamle.

Dizide çocuk oyuncuların başarısını da göz ardı etmemek gerekiyor. 14 yaşındaki Ecrin Su Çoban ve 16 yaşındaki Berat Efe Parlar, kendi rollerinin üzerinde performans gösteriyor. Ana karakterlerden rol çalıyor adeta, onların işlevsizliğini bir anda kotarıyor. Çoban ve Parlar’ın sosyal medya etkileşimlerinin fazla olması büyük role sahip. Fanları onların olduğu sahnelerin artırılmasını istiyor. Dizi ekranlara erken veda etmezse bu ikiliyi daha çok görebiliriz.

KONUŞANLAR DAHA ÇOK KONUŞULACAK

Pandeminin bize kazandırdığı bir isim: Hasan Can Kaya.

Kaya, ‘Konuşanlar’ adlı kendine özgü konseptiyle Youtube’da interaktif bir talk show yapıyordu ki hooop artık orada değil. Tam top zamanında, her bölümünün trendlerin ilk sırasında olduğu dönemde Acun Ilıcalı kaptı. Yeni kurduğu dijital platform Exxen’e transfer yaptı. Komedyen, videolar Youtube’dan kaldırılınca çok tepki aldı. O da bunun üzerine bir soru-cevap videosu yayınladı. Kaya, “İki ulusal kanal Exxen’den daha çok para verdi ama onlar içeriğe karışırız deyince biz de özgür olacağımız bir yeri tercih ettik” diyor. Aklında pek çok mizah projesi olduğunu da söylüyor. Yavaş yavaş yeni Cem Yılmaz benzetmeleri yapılan Hasan Can Kaya hakkında görünen o ki daha çok konuşacağız.

HALA ÇUKUR’DA MISINIZ?

Her hafta 120 dakika ve 100’ün üstünde bölüm… Çokça sevilen Ay Yapım’ın İçerde dizisinin izinden 2018’de piyasaya sürdüğü yapım: Çukur. Keşke örneği gibi tek sezonda ve tadında sonlansa dedirtti. Özellikle ilk sezonun sonundaki silahla tarama sahnesinin sonucundaki olaylar benim açımdan ipin ucunun kaçtığını gösteriyor. Öyle bir sahne ekrana geldi ki orada 20 kişinin ölmesi gerekirken 2-3 çok da önemli olmayan karakter ölünce resmen aklımızla dalga geçildi. Ve bu zamana kadar soluksuz süren dizi, sırf bunları ardında bırakan izleyiciler hatrına devam ediyor.

Bu Yazıyı Kaleme Alan
Diğer Yazıları Muharrem Yağız

ASİDİ KAÇMIŞ KOLA

Veyahut aynı yemeği ısıtıp ısıtıp yedirmeye çalışmak… Senin elinde Çağlar Çorumlu, Şebnem...
Daha Fazla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir