KESİN BİLGİ YAYALIM!

İnternet çağıyla birlikte bilgiye erişimimiz çok kolaylaştı. İçerikleri aşırı kısa sürede ve fazla tüketiyoruz. Ancak bu doğru veya yanlış bilgileri, sorgulama süzgecinden geçirmeden kabulleniyoruz.

Sosyal medyanın dili, senaryolarıyla gişelik filmleri geride bırakmaya başladı. Crazboys47’nin attığı tweet, resmi ajansların haberlerinden daha çok itibar görüyor. Niye? Çünkü dedikodusu çok ilgi çekiyor. Öyle ki muhatap tarafından bir cevap verilmedikçe de büyüyüp giden bir gündeme dönüşüyor.

TRUMP DA MI ÖLMÜŞ!

2 Temmuz akşamı ABD Başkanı Donald Trump’ın öldüğü söylentisi twitter’dan fişeklendi. Ama bakın sadece Türkiye’de. Peki dünyanın bundan haberi var mı, sorgulayan yok. İroni nedir? Bizim trollerin sosyal medyadan Trump’ın helvasını kavurması ve aynı vakitlerde öldüğünden habersiz olan ABD Başkanı’nın muhtemel en sevdiği içeceği kolasını yudumlaması…

Tabi Trump, bir tanesi. Sosyal medya nice ünlü simaları toprağa gömdü. 2011 yılında komedyen Cem Yılmaz’ın öldüğü iddia edildi. Nette anında yayılan haberi Yılmaz, esprili bir dille yalanladı. Yine aynı yıl futbolcu Arda Turan’ın bir trafik kazasında o dönemde sevgili olduğu Sinem Kobal’la birlikte hayatını kaybettiği haberleri yayıldı. Bir süre sonra haberin yalan olduğu anlaşıldı. 2013 yılında ise ünlü şarkıcı Teoman’ın bir kazada hayatını kaybettiği haberleri yapıldı. Ancak müzisyenin ölmediği ortaya çıktı.

KENAN IŞIK’TAN BRİTNEY SPEARS’A

İşte Türkiye ve dünyadaki erkenden öldürülen bazı ünlüler: Oyuncu-sunucu Kenan Işık, fotoğrafçı Ara Güler, oyuncu Münir Özkul, oyuncu Halit Akçatepe, oyuncu-müzisyen Özkan Uğur, oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ, müzisyen Cem Adrian, oyuncu Matt Damon, şarkıcı Britney Spears ve oyuncu Macaulay Culkin…

Yazı Etiketleri
,
Bu Yazıyı Kaleme Alan
Diğer Yazıları Muharrem Yağız

HAYALLER VE HALAYLAR

6 ay, 1 yıl, 2 yıl… Hele kardeş bu aşıdan haber var...
Daha Fazla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir