KALBİNİN SESİNİ DİNLE

“Kaçıp sığındığın yer senin Hira’ndır” diye bir söz okumuştum. Sesten, gürültüden, kargaşadan, üzüntüden, kederden ve dahi yalnızlıktan veya kimsesizlikten kendi tabirince neyden kaçıyor nereye sığınıyorsan orası senin Hira’ndır.

Sana ne iyi geliyorsa onu yapmalısın. Gecenin bir yarısı kadrajına takılan ayı çekmek mutlu edecekse veya sayfalar dolusu yazmak geliyorsa içinden yapmalısın bunu. Yağan yağmurda ıslanmak geliyorsa içinden başkası ne der diye düşünmeden, ıslanır hasta olurum düşüncesine kapılmadan yapmalısın. Bir çocuğun başını okşamak veya ona sarılmak geliyorsa içinden üstüm başım kirlenir demeden yapmalısın çünkü başka türlüsü teskin etmeyecek seni. Şimdilerde konuşmalar sahte, yüzler sahte her taraf güvensizlik kokuyor her şey yabani her şey iğreti. Belki de bunca yapaylığın arasından senin içine doğan histir gerçek olan. İçindeki ışığı söndürmeden, seni, ne mutlu ediyorsa onu yapmalısın. Başka türlü çekilecek gibi değil bu dünya; anlaşılacak gibi değil insanlar.

İnsanın ara sıra çekileceği bir Hira’sı olmalı kaçıp sığındığın yer sana aittir senin mahremindir. Kimseyi alma oraya. Dünya, insanlar o kadar kirli ki o sığındığın yer bırak masum kalsın. Kimseye zarar vermeden kimseyi kırmadan kimseyi incitmeden yaşa içindeki duyguları… Kırılsan da kırma incinsen de incinme.. Baki olmayan dünyanın, fani hayatı geçecektir az sabır eyle Rabbin için sabret O’nun sevgisi olsun dünya sana sırtını dönse de aldırma… Vesselam…

Bu Yazıyı Kaleme Alan
Diğer Yazıları Perihan Sağır

KALBİNİN SESİNİ DİNLE

“Kaçıp sığındığın yer senin Hira’ndır” diye bir söz okumuştum. Sesten, gürültüden, kargaşadan,...
Daha Fazla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir