HAYAT YAPBOZ GİBİDİR

Hayatta hiçbir zaman tam bir şey yoktu. Yarım yarım şeylerden oluşturulmaya çalışılan bir bütünün parçalarıydık. Hepimiz, yarımız aslında hepimiz, eksik. Herkes bu hayatta kendisini bütün yapacak parçaları bulmak için uğraşır. Bir yapbozun parçaları gibidir hayatlarımız. Paramparça hayatları bütünleştirmek için çırpınışlarımızdır aslında yaşam karşısındaki mücadelemiz.

Kimimiz yapbozu hayatının sonuna kadar tamamlar, kimi tamamlayamadan hayatının sonuna gelir. Bana kalırsa tam bir hayat yoktur. Kimse, hayatının son yapboz parçasını yerine koymayı başaramaz. Belki de, o son yapboz parçası, bu dünyada tamamlanacak birşey değildir. Belki de onu tamamlamak için diğer parçaları birleştirmek gerekir. Tüm parçalar, o son bir parça için birer adımdır belki de. Bu dünyada tamamlanamayan, bir anlamı olmayan ancak başka bir âlemde anlam kazanan bir parça.

Ve yine belki de hayatın tüm gayesi budur… Bazı şeyler bu dünya için yarım kalacaktır. Yarım kalsin ki başka âlemde diğer yarısını tamamlayabilsin.

Bu Yazıyı Kaleme Alan
Diğer Yazıları Perihan Sağır

VEFA

İnsan, hayatı düşe kalka öğrenirmiş Adına da yaşamak dermiş Dil her şeyi...
Daha Fazla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir