Hayat dediğimiz serüvende İstikamet nereye?

Hayat dediğimiz serüvende istikamet nereye?

İşte bu soruyu sormakla başladı tüm hikâye…  Zaman akıp gidiyor ve yaşadığımız hayat manasını yitiriyor.  Heyecanını yitirmiş bu kalabalıklar, anlamsız yığınlara dönüşüyor.  Bu durumu hem şikâyet ediyor hem de razı geliyoruz. Hayallerimiz, düşünceden eyleme geçmedikçe bizleri istemediğimiz istikametlere sürüklüyor.

Modern dünya ruhumuzu teslim alıyor ve bu teslimiyet içinde tüm aynılıklar ayna oluyor zihinlerimize. Bu yol da yön de bilmediğimiz istikametlere savuruyor bizleri.  İşte bize dayatılan kalıpların içinden sıyrılmak, kendi istikametimizi oluşturmak için çıktık bu yola. Öyle geçici bir heves değil bizimkisi; bir hayalin peşinden koşmaktır bizim istikametimiz.

Bu hayatı anlamlı kılan hayal kurmak ve bu hayallerin peşinden gitmektir. Hayali olan insan amacı olan insandır. Amacı olan insanın hem bu hayata söyleyeceği bir söz vardır hem de düşlediği hayalini gerçekleştirmek için kendine vermiş olduğu söz… Bizim de bir sözümüz var; hem hayallerimizi gerçekleştirmeye hem de sesimizi duyurabildiğimiz tüm gönüllere…

Biz bu yola çıkarken yalnız olmadığımızı biliyorduk: bizim gibi hayali olan, kendine ve hayatına dair bir sözü olan insanlara ses olmak için İstikamet platformunda buluşmaya karar verdik. Kimimiz akademisyen, kimimiz öğrenci, kimimiz gazeteci, kimimiz öğretmen; ama hepimiz aynı heyecanı taşıyan birbirinden yetenekli yazar ekibiyiz.  Her birimizin söyleyeceği sözlerin aklınıza, kalbinize, ruhunuza dokunacağını umuyoruz.  Hayallerinizde, hedeflerinizde bir istikamet oluşturmak, her kelimede ortak duyguları paylaşmak, gönüllerde sevgiyle muhabbet kurmak bizi daha da güçlendirecektir.

Sözümün sonuna doğru gelirken, benimle aynı heyecanı paylaşan beni daha da yüreklendiren Numan Babacan’a ve bizim hayallerimize inanan kıymetli yazarlarımıza teşekkürü bir borç biliyorum. En başta sorduğumuz gibi: Hayat dediğimiz serüvende istikamet nereye? Evet, İSTİKAMET hayallere, geleceğe, umuda, dostluğa…

Bugün yeni başlıyoruz; evet, şimdi küçük mütevazı bir aileyiz ama zamanla daha da büyüyen, kendi kalıbına sığmayan koskoca bir aile olacağız ve yolumuzdan, hayallerimizden şaşmadan hepimiz karşılıklı saygı, karşılıksız sevgiyle aynı istikamette olacağız.

Bu Yazıyı Kaleme Alan
Diğer Yazıları Ramazan Akın

Nefret Dilini Bir Kenara Bırakın

Merhaba değerli okuyucular; Son zamanlarda toplumun her kesiminde iliklerimize kadar hisseder olduğumuz...
Daha Fazla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir